298. Jak nazywa się łączący przez pewien czas zawiązek gruczołu tarczowego (tarczycy) z językiem (po polsku i po łacinie)?
291. Podaj polskie i łacińskie nazwy narządów, które rozwijają się z zatoki moczowo-płciowej.
302. Podaj polską i łacińską nazwę gruczołu dokrewnego będącego jednocześnie narządem chłonnym, który rozwija się z dobrzusznej części trzeciej kieszonki skrzelowej.
304. Która część gruczołu nadnerczowego wywodzi się z: a) mezenchymy blaszki trzewnej mezodermy bocznej; b) komórek grzebienia nerwowego (po polsku i po łacinie)?
289. Co powstaje w wyniku podziału steku przez przegrodę moczowo-odbytniczą (po polsku i po łacinie)?
297. Podaj polską i łacińską nazwę gruczołu dokrewnego, który rozwija się z endodermalnego nabłonka gardła pierwotnego, między łukiem żuchwowym i gnykowym.
294. Podaj polską i łacińską nazwę gruczołu dokrewnego (innego niż przysadka), który rozwija się z nabłonka międzymózgowia.
299. Jak nazywa się otwór widoczny w okresie prenatalnym na grzbiecie korzenia języka (po polsku i po łacinie)?
292. Która część przysadki rozwija się: a) z ektodermalnego nabłonka jamy ustnej pierwotnej; b) z nabłonka dna komory III mózgowia (po polsku i po łacinie)?
287. Podaj polskie i łacińskie nazwy dwóch zasadniczych części rozróżnianych w błonie stekowej, po wytworzeniu przegrody moczowo-odbytniczej.